TR | EN
BİZİ TAKİP EDİN

İlk Bakışta BAYEGAN

1940’lı yıllarda temelleri atılan BAYEGAN 80 yılı aşkın deneyimi ve “kalite bir sonuç değil, süregelen bir arayıştır” yaklaşımı ile bugün petrokimya sektöründe global ölçekte pazarlama, dağıtım, lojistik, depolama, üretim ve Ar-Ge faaliyetleri yürüten lider bir kuruluştur.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, inovasyon, kalite ve teknoloji odaklı yaklaşım ile petrokimya sektörünün sürdürülebilir büyümesine liderlik etmektir.


Misyonumuz

Misyonumuz, temel faaliyet alanını değer zincirinde altyapı yatırımlarıyla genişletmek; doğa-temelli çözümlere yatırım yaparak katma değer ve mevcut faaliyetler ile sinerji yaratmak; global petrokimya tedariğini sorumlu bir şekilde desteklemektir.

Yerel ihtiyaçları gözeterek dünyanın her yerine sorunsuz ve efektif dağıtım sağlayan BAYEGAN, petrokimya sektöründe kimyasallar, polimerler ve mühendislik plastikleri kategorilerinde geniş bir ürün gamına sahip.

BAYEGAN bugün Türkiye’nin en büyük polimer ve kimyasal hammadde tedarikçisi konumunda olup dünyanın dev petrokimya üreticilerini globalde her ölçekteki iş ortakları ile buluşturuyor; sektörün sürdürülebilir büyümesi için iştirakleri ile Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine odaklanıyor.

● 2019 yılında faaliyetlerine başlayan BYPETROKİMYA Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’nun en büyük DOTP plastifiyan üreticisi konumunda.
● BAYEGAN’ın yeni yatırımı BYCHEM üretim tesisinde Türkiye’nin, en yüksek kapasiteye sahip Termoplastik Poliüretan (TPU) üretimi 2024 yılında başlayacak.

BGN bilgileri


Dünya'da BAYEGAN

3 ana bölgesel merkezden 5 kıtada 120 ülkeye ulaşan operasyon
3 kıtaya yayılan 13 lojistik ve depolama hizmet noktası


BGN şube haritası