TR | EN
BİZİ TAKİP EDİN

BAYEGAN ve Tasnee iş birliği devam ediyor.

20 Şubat 2024
BAYEGAN ve Tasnee iş birliği devam ediyor 1

BAYEGAN Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım, Turizm ve İş Forumu kapsamında, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri güçlendirecek projelerin değerlendirildiği, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Suudi Yatırım Bakanlığı temsilcilerinin de katıldığı yuvarlak masa toplantısına katıldı. Türkiye'nin petrokimya sektöründeki lider kuruluşu BAYEGAN ile Suudi Arabistan’ın öncü petrokimya üreticisi Tasnee arasında uzun süredir devam eden iş birliğini uzatan sözleşmenin imza töreni gerçekleştirildi. BAYEGAN,Tasnee'nin Türkiye'deki münhasır distribütörlüğünü sürdürecek.

İstanbul, 20 Şubat 2024
Türkiye- Suudi Arabistan arasındaki ticari ilişkilerin yeniden ivme kazanması sonucunda Türkiye-Suudi Arabistan ticaret hacmi $6.8 milyar’a ulaştı. Petrokimyasal hammaddeler ise bu ticaret hacmi içerisinde en yüksek paya sahip. Türkiye-Suudi Arabistan Yatırım, Turizm ve İş Forumu kapsamında; Türkiye'nin petrokimya sektöründe global çapta tedarik, pazarlama, satış ve dağıtım faaliyetleri yürüten lider kuruluşu BAYEGAN ile Suudi devi Tasnee arasında 10 yıldır süregelen Türkiye münhasır distribütörlük anlaşmasının uzatılmasını içeren sözleşme, törenle imzalandı.

BAYEGAN ve Tasnee iş birliği devam ediyor 2Gerçekleşen imza töreninde söz alan BAYEGAN CEO’su Burcu Olcay Üstüner, Tasnee ile 10 yılı aşkın süredir devam eden verimli iş birliğindeki karşılıklı güven unsurunun altını çizerken şunları ekledi: “Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri güçlendirecek projelerin değerlendirildiği, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile Suudi Yatırım Bakanlığı temsilcilerinin de katıldığı yuvarlak masa toplantısında BAYEGAN olarak iş ortağımız Tasnee ile birlikte yer aldık. İki ülke arasında karşılıklı anlaşmaların yapıldığı bu süreçte Tasnee ile uzun soluklu iş birliğimizi geliştirerek devam ettirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sektörümüz için artı değer yaratan bu girişimlerle ülkemizin bölgesel ve küresel etki alanının büyümesi önemli bir kazanım.”