TR | EN
BİZİ TAKİP EDİN

BAYEGAN PSA BDP ve Alışan Group tarafından düzenlenen İstanbul Tedarik Zinciri Zirvesi’ne katıldı.

17 Mayıs 2024
BAYEGAN PSA BDP ve Alışan Group tarafından düzenlenen İstanbul Tedarik Zinciri Zirvesi’ne katıldı.

Zirve kapsamında BAYEGAN COO’su Atilla Eryılmaz “2024 ve Sonrasını Proaktif Yaklaşımla Öngörebilmek ve Yönetebilmek için Kimyasal Lojistiğini Dönüştürmek” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

Panelde Türkiye petrokimya sektörünü şekillendiren trendler hakkında görüşlerini aktaran Atilla Eryılmaz önümüzdeki dönemde Türkiye’nin, coğrafi konumu, güçlü altyapısı, giderek artan altyapı yatırımları, kalifiye iş gücü ve petrokimya üretiminde artan yatırımları ile global petrokimya sektöründe önemli bir oyuncu olacağını vurguladı.

Konuşmasında sektöre dair öngörülerimizi de paylaşan Atilla Eryılmaz “Petrokimya pazarının büyümesi ile birlikte Türkiye’de yerli üretimin artmasını ve dışa bağımlılığın azalmasını bekliyoruz. Yurt içi üretim kapasitesinde beklenen bu artış ve büyümekte olan ihracat hacmi ile birlikte lojistik ihtiyaçlar çeşitlenecektir. Operasyonel verimlilik kritik olacağından lojistik uygulamalarında, özellikle paketleme, teslimat, taşımacılık ve depolama alanlarında yeniliklere ve gelişmelere ihtiyaç duyulacaktır.” dedi.

Eryılmaz konuşmasında Türkiye’nin her bölgesinde bulunan limanları ve uluslararası limanlara direkt olarak bağlanması sebebiyle birçok sektöre ve bölgeye rekabetçi avantajlar sunduğunu belirtti ve önümüzdeki dönemde tedarik zincirindeki dönüşüm için öncelikleri altyapının daha da güçlendirilmesi, limanların kapasitelerinin artırılması ve ana yollara bağlanması, liman sahası giriş çıkışlarının optimize edilmesi, depo maliyetlerinin düşürülmesi olarak sıraladı.