TR | EN
BİZİ TAKİP EDİN

BAYEGAN “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” Yarışmasını Destekledi.

5 Temmuz 2024
BAYEGAN “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor” Yarışmasını Destekledi

BAYEGAN üyesi olduğu PESIAD (Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği)‘ın Pendik Belediyesi, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Teknopark İstanbul paydaşlığında 4’cüsünü düzenlediği ‘ Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor ‘’ yarışmasını ödül töreninin sponsoru olarak destekledi.

Gençlerin yaratıcılıklarını ve çok yönlü düşünebilme becerilerini geliştirmelerine, bilimsel çalışma disiplini kazanmalarına katkı sağlamayı amaçlayan yarışmaya bu yıl Pendik genelinde 31 okuldan ortaokul ve lise öğrencileri Fen Bilimleri, Teknoloji ve Bilişim temel alanlarında toplam 84 proje ile katıldı.

Yarışmayı ve BAYEGAN’ın desteğini değerlendiren BAYEGAN Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Bayegan: “Topluma fayda sağlayan eğitim odaklı çalışmaları desteklemek önceliğimiz. İçinde yaşadığımız toplumun gelişimi ve refahı için nitelikli eğitimin en önemli unsur olduğuna ve nitelikli eğitim için yaratıcılığın, analitik ve eleştirel düşünme becerilerinin teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de benzer çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

“Siber Güvenlik Cihazı”, “Yapay Zeka ile Dikkat Eksikliği Tespiti”, “Duruş Bozukluğuna Son” isimli projelerin de arasında bulunduğu toplam 6 proje ve tasarımcıları 13 Haziran 2024’te Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende ödüllendirildi. Törene BAYEGAN’ı temsilen Satın Alma Direktörü Erhan Arslanalp katıldı.

Kazanan öğrenciler nakdi ödüllerin yanı sıra dil eğitimi, eğitim bursu ve spor kursu gibi imkanlardan faydalanabilecek. Projeler ise uygunlukları doğrultusunda geliştirilecek ve desteklenecek.