TR | EN
BİZİ TAKİP EDİN

BAYEGAN COO'su Atilla Eryılmaz, TOC Europe 2024'te liman operasyonlarının tedarik zinciri verimliliğindeki rolü hakkında konuştu.

18 Haziran 2024
BAYEGAN COO'su Atilla Eryılmaz, TOC Europe 2024'te liman operasyonlarının tedarik zinciri verimliliğindeki rolü hakkında konuştu.

" Nakliyeciler Ne İstiyor? Kargo Hakkında Bir Sohbet " başlıklı panelde konuşan BAYEGAN COO'su Atilla Eryılmaz, liman operasyonlarının tedarik zinciri verimliliğinde oynadığı kritik role ilişkin görüşlerini distribütör perspektifinden paylaştı: "Önemli nakliye ve lojistik ihtiyaçları olan büyük, uluslararası bir petrokimya distribütörü ve üreticisi olarak, tedarik zinciri maliyetlerimizi, teslimat süreler,mizi ve operasyonel mükemmelliği çok dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. Konteyner terminalleri, tedarik zinciri verimliliğinin bu üç ayağında da hedeflenen sonuçların elde edilmesinde kritik bir rol oynuyor."

Eryılmaz, limanların teknik özelliklerine ve kapasitelerine dikkat çekerek, kapı giriş-çıkış operasyonlarının ve limanların ana otoyollara bağlantısının verimlilik için önemli unsurlar olduğunu vurguladı.

Eryılmaz sözlerine: "Nakliyeciler olarak limanlardaki sıkışıklık sorununa odaklanıyoruz. Limanlar, gecikme veya aksama risklerini azaltmak için her zaman ek kapasite yaratmaya odaklanmalıdır." diyerek devam etti.

Atilla Eryılmaz konuşmasında performansı ölçmek ve darboğazları tespit etmek için sistemlerin ve veri görünürlüğünün önemine de dikkat çekti.